ערכו דף זה
שוחחו על דף זה
היסטוריית הדף
 
קרן עמי

מתוך עינהשופטופדיה

תעודת המילגה
תעודת המילגה
"קרן עמי" נוסדה ע"י עירית ומשה פישביין וקיבוץ עין-השופט בשנת 2002 ומזה שנתיים מחלקים את פירות הקרן כמלגות לחברי ובני עין השופט, בקיבוץ ומחוץ לקיבוץ.
במסמך ההקמה של הקרן נאמר:

"קרן עמי נוסדה ע"י עירית ומשה פישביין וקיבוץ עין השופט מתוך כוונה לסייע לחברי עין-השופט, שותפינו למפעל החיים ובניהם, כאשר לנגד עינינו עומדים טובת החברים וזיכרון בננו האהוב מכל עמי פישביין, שנפטר ב- 2 ביולי 1990 ממחלת הלוקמיה. מידותיו הטובות, כישרונותיו ואהבתנו הרבה אליו הם חלק מחיינו וכך יישארו לתמיד."

בשנת 2006 קיבלו את המלגות:
זוהר כרמל - עבור עבודתה בתחום הריקוד.
מזל חסון גלילי - עבור לימודיה ועבודתה בתחום הפוטוגרפיה.
מילי רזניק - כעזרה ללימודי אחות ועבודתה בתחום זה.
מירון רם - כעזרה בלימודיו בנגינת הצלו.
עטר דיין ולהקת גושפנקא - כעזרה להוצאת דיסק משיריהם ובהם גם השיר "איש הישר", שעמי כתב את מילותיו.

בשנת 2007 קיבלו את המלגות :
אופיר שדמי - כעזרה בלימודי איזון גוף-נפש ככלי להגשמה וריפוי בעולם במכללת רידמן בירושלים וכעזרה לעבודתו בתחומים אלו עם ילדים ובני נוער.
אייל דיין - כעזרה להוצאת דיסק משיריו ותמיכה בפעילותו המוסיקלית כמבצע וכמלחין.
ענבל אביר - כתמיכה בלימודי המחול כתלמידה, כמבצעת וכמורה ועל תרומתה החברתית בתחומים אלה בהדרכה וטיפוח מנהיגות בשכונת מצוקה, קרית משה ברחובות במסגרת גרעין של השומר-הצעיר העובד שם.
רונה גרוסמן - ( לבית צור) כעזרה בלימודי מסלול ישיר לדוקטורט בביוכימיה בבית הספר לרפואה של האוניברסיטה העברית בעין-כרם, ירושלים. הדוקטורט עוסק במציאת חלבוני מטרה חדשים לאנזים mapk בזבוב הפירות – דרוזופילה. המחקר עשוי לקדם את הבנת התהליכים הגורמים לסרטן בבני אדם, ואולי אף להועיל במציאת תרופות חדשות.

בשנת 2008 קיבלו את המלגות:
1) להקת " סולם ריכטר" אביב רם, מורן שוק, מיכה שטראוס, עומרי שטראוס, צור קרמר, ארבל רום כעזרה להקלטת שירו של עמי : "לילה לבן" שהולחן ע"י אביב רם לרדיו וכן לצילום ועריכת קליפ שייעשה ע"י ארבל רום למען שידור בערוץ 24 ( ערוץ המוסיקה הישראלית) . הקבוצה רואה בחשיפת השיר למאזינים ולצופים בארץ, הזדמנות להעלאת זכרו של עמי ולהכרות עם יצירתו שנקטעה בראשית דרכה.
2) שגיא בראון מקיבוץ דליה בנם של יואב בראון ז"ל ועדה תבדל"א כעזרה להשלמת סרט קצר על אביו יואב בראון ז"ל במלאת 20 שנה למותו, סרט העוסק בנושא הזכרון ואיך הוא עומד במבחן הזמן. שגיא משלים בימים אלה ארבע שנות לימוד במחלקה לאומנויות המסך בבצלאל ורוצה להביא לידי גמר את הסרט הזה ועוד סרטים קצרים נוספים שהחל ביצירתם.
3) להקת " אופטימוס פריים" : אביב רם, דרור פרקר, עומר דיין, מיכה שטראוס, וצור קרמר כעזרה להפקת שירים ע"י הלהקה שילוו את הפקת ספר שיריו החדש של עומר דיין. כוונת הלהקה היא לחבר מוסיקה לשיריו של עומר ולבצעה גם במסגרת של מופע בערב של הפקת הספר וגם לדיסק שייצא ויינתן עם הספר. חברי הלהקה זוכרים את עמי ואת פעילותו המוסיקלית והיא מהווה להם השראה בדרכם.


'בשנת 2009'

קיבלו את המלגות צור קוצר כעדוד לעבודותו האמנותית בשטח הצילום והציור ועזרה להקמת סטודיו משותף עם רעייתו מיכל שייזום פרוייקטים עצמאיים בתחומי היצירה שלהם: צילום, ציור ואיור. מיכל שנהר(צהרי)כעידוד לעבודתה בתחומי הפיזיותרפייה ובמיוחד בשטח הטיפול האוסטיאופתי וכעזרה להשלמת מחקר בנושא הטיפול האוסתיאופטי במיוחד בטיפול בחולי צרבת.ולעדי גלילי כעידוד לעבודתה בתחום המוסיקה וכעידוד להשלמת הוצאתו לאור של דיסק הכולל 10 שירים פרי יצירתה, מילים ומנגינה. בטכס השנה נשאו דברים לזכר עמי ארז פדן , עומרי פישביין ויגאל וילפנד, צור קוצר הציג מצגת מתמונותיו, יעל צהרי קיבלה בשם בתה מיכל את המלגה וקראה דברי הסבר של מיכל על עבודתה, ועדי גלילי ביצעה בעזרת הזמרות הצעירות עמית פישביין ומור תל צור שלושה משיריה, מילים ומנגינה, הערב נחתם בהצגת בכורה עולמית של קליפ לטלביזיה לשירם של עמי פישביין ואביב רם : "לילה לבן" בביצוע של להקת סולם ריכטר: עמרי שטראוס,מיכה שטראוס,מורן שוק,אביב רם וצור קרמר. צילום : ארבל רום.

ביצוע מרגש ונהדר.

'בשנת 2010'
קיבלו את המלגות האולפנה למוסיקה של המועצה האזורית מגידו כעזרה לקיום כנס " ימי הג'אז במגידו" המוקדש לזכרם של עמי פישביין וינאי וייס ולקידומה וחיזוקה של האולפנה במשך כל ימות השנה.
מיכה ואיילת שטראוס כעזרה להקמת סטודיו שישמש מקום לייצור גלגלי תפילה שמטרתם לנקות מחשבות ומעשים רעים מן העבר וכן להמשיך ולקדם את פעילותם האמנותית במיוחד בתחומי המוסיקה והציור.
אביב רם לשם עזרה בהפקת דיסק של סיפורי עדנה קרמר לילדים. דיסק שיופק ע"י אביב רם עם קריינות של בתיה רזניק, מוסיקה ועיבודים של נדב זיו.
ענבל רותם שגיב ( חברתו של אוריין שפרן) כעזרה בלימודיה במסלול לחינוך מוסיקלי המשותף למכללת לוינסקי וביה"ס רימון ועידוד לפעילותה ועבודתה בקרב שכבות מצוקה בעזרת המוסיקה.

הדרך לקבלת המלגות פתוחה לפני כל חברי ובני עין- השופט בבית ומחוץ לקיבוץ. ההודעה על האפשרות לקבל מלגה מוכרזת בראשית אפריל כל שנה ופעם נוספת ב- 1 במאי. הטכס עצמו מתנהל סמוך או ביום פטירתו של עמי ה- 2/7 . הנהלת הקרן מורכבת מיגאל וילפנד, משה פישביין( נציג המשפחה) ותומר לביא.

י.ו


מקור: http://wiki.keh.co.il/index.php/%D7%A7%D7%A8%D7%9F_%D7%A2%D7%9E%D7%99

דף זה נצפה 16,540 פעמים. שונה לאחרונה ב - 04/07/2010 09:39

קטגוריה: ק