הצגת מקור
שוחחו על דף זה
היסטוריית הדף
 
משקי עמק יזרעאל

מתוך עינהשופטופדיה

לוגו משקי עמק יזרעאל
לוגו משקי עמק יזרעאל
שלחין בעמק יזרעאל
שלחין בעמק יזרעאל

ארגון משקי עמק יזרעאל בע"מ נוסד בשנת 1947 בחיפה כארגון קניות. הוא הוקם בעיר התחתית, בקרבת הנמל, ובשכנות לסניפים המרכזיים של הבנקים בעיר. ב- 2003 עברו משרדי הארגון למגדל-העמק (אזור תעשייה יזרעאלים), סמוך לצומת כפר-ברוך. כיום הארגון הגדול ביותר בארץ בתחומו, שכולל קיבוצים ותאגידים, ומייצג אוכלוסייה של כ- 20 אלף איש. הארגון נוסד בשל הרצון לשווק תוצרת חקלאית רבת היקף, וכן כדי לרכז את הקניות והגביות של התוצרת החקלאית בעבור המשקים. הארגון פועל להוזלת עליות התשומות ולמימון הון חוזר, הנדרשים לקיומו של המשק החקלאי. הארגון גם מעמיד הלוואות לזמן ארוך להשקעות בענפי החקלאות, לתשתיות ולכלי רכב יצרניים.

הארגון משמש מרכז עסקי לקשרי סחר בעבור חמש מועצות אזורית, קבוצה של מפעלי העמק, קואופרטיבים להובלה, בתי-ספר אזוריים, מוסדות חינוך, וכן אגודות חקלאיות ותאגידים כלכליים נוספים הפרושים במרחב הגיאוגרפי שבין עמק זבולון, עמק יזרעאל, הרי מנשה, הגליל התחתון והגלבוע.החלטות הארגון מתקבלות באסיפת המשקים ששותפים בה 34 הקיבוצים. לארגון הנהלה נבחרת הפועלת כמועצת מנהלים. הארגון מחולק לשני מגזרים: א) המוסד הכספי כמסלקה פיננסית, באמצעותו מתבצעת גביית התמורות בעבור התוצרת החקלאית לכל משקי הארגון ותאגידיהם, באמצעותו ניתן אשראי להון חוזר, והלוואות המאפשרות את תפקודם הפיננסי של החברים והנלווים בארגון.

ארגון הקניות
הארגון מופקד על רכישת צרכי המשקים בשני תחומים עיקריים: אחזקת אדם, ותשומות חקלאיות. לארגון קשרי מסחר עם מאות ספקים, מהגדולים והמובילים בתחומם בארץ, והוא שוקד על שיפור מתמיד של תנאי הסחר בעבור חבריו ובעבור כל התאגידים העובדים באמצעותו.

קיבוץ עין-השופט שותף בארגון מראשיתו. משנת 2000 משמש אהרון בן-חורין מנכ"ל הארגון. יהודה ברעם היה גזבר הארגון בשנים 1994 -2001 . בעבר כיהן אברהם פיין ז"ל כמנכ"ל הארגון ומשה ברזילי יבל"א היה גזבר.

אהרון בן-חורין


מקור: http://wiki.keh.co.il/index.php/%D7%9E%D7%A9%D7%A7%D7%99_%D7%A2%D7%9E%D7%A7_%D7%99%D7%96%D7%A8%D7%A2%D7%90%D7%9C

דף זה נצפה 7,702 פעמים. שונה לאחרונה ב - 11/09/2007 12:52

קטגוריה: מ