ערכו דף זה
שוחחו על דף זה
היסטוריית הדף
 
עינהשופטופדיה:אודות

מתוך עינהשופטופדיה

בראשית
בראשית

70 שנות קיבוץ אינן דבר של מה בכך.
במהלך שנות קיומו הצטבר בין אנשי, עצי, אבני, מדרכות, ומוסדות הקיבוץ מידע רב ערך אודות קורות המקום ואנשיו מתקופת טרום הקמתו ועד ימינו אנו. ריחות וצבעים, טעמים, סיפורי גבורה, מיתוסים ואגדות, אידאולוגיה, ערכים, אנשים ובעלי חיים, עבודה, תרבות, עצב ושמחות , ז'רגון מקומי ונוסטלגיה, כל אלה ועוד שוזרים יחדיו את חבלי העבר וההווה של המקום ומהווים בסיס למרקם וההוויה המיוחדים של קיבוץ עין השופט.

מטרתו של אתר זה לשמש גליון הנייר לסיפורו המיוחד של המקום, לא רק מנקודת השקפתו של הכותב הבודד או בעיני בני ותושבי המקום. במלל, תמונה וצליל הנכם מוזמנים להוסיף ולספר אנקדוטות וסיפורים, מציאות ואגדה, פירושים וביאורים, בנושאים שונים הקשורים להיסטוריה או להווה של המקום. רגע אחד, איך בכלל עושים את זה

אין אפשרות להקיף את מלוא רוחב היריעה האנושית-חברתית שיצרה ונוצרה בעין השופט, כך ודאי שמות נשכחו ועולמות שלמים לא הספיקו להכנס למיזם זה, אנו סבורים שזה אולי היופי הגדול הטמון במערכת זו, אשר אינה קופאת על שמריה וממשיכה לגדול ולצמוח ובזאת ממשיכה לספר את הסיפור של המקום הזה ואת סיפורם הלא רגיל של האנשים שהקדישו את חייהם להגשמתו של חזון רחוק שנהגה בערבות השלג של צ'נסטחובה ובמרתפים הקטנים של קן ברוקלין.

כמו כן, חשוב לזכור כי לצערנו בוודאי שגיאות נפלו, וקרדיטים נשכחו. נשמח לקבל כל הארה, הערה, תוספת ותיקון.


העוסקים במלאכה:
אתר זה נוצר כחלק מפרויקט ציון שנת ה - 70 לעלייתו לקרקע של הקיבוץ. ולא היה קם לולא התמיכה שקיבל מצוות החג ומקרן עד.
כמו כן, ללא תרומת האנשים הבאים, אתר זה לא היה קם לתחייה: יגאל וילפנד, מש' בריל, צור קרמר, עמוס כרמל, אלישע שפירא, ישי הוברמן, אמנון ישראלי, אודי מנור, איציק שפרן,אהרון בן-חורין ומשה אביר.


מקור: http://wiki.keh.co.il/index.php/%D7%A2%D7%99%D7%A0%D7%94%D7%A9%D7%95%D7%A4%D7%98%D7%95%D7%A4%D7%93%D7%99%D7%94:%D7%90%D7%95%D7%93%D7%95%D7%AA

דף זה נצפה 11,358 פעמים. שונה לאחרונה ב - 20/08/2007 10:54